Login:
Password:

Forgot password? Register

Article


5
Česko - Česká republika - České království.. (Event related)
Posted 9 years ago by
Stbklzcczzlv    
Report


Co to znamená být Čech..?

Kde domov můj

Kdé domov můj.., kdéé domov můůj... Voda hu-u-číí.. po ska-li-i- náách..., vory šuumíí poooó luči-náá ách.. V sadě skvííí.. - se jara květ.. Zemský rááááááj.... to napohled. A to jééé ta kráá - ásná zeééé-mě.., země če-eská.. domov můůů-ůůůůj... - Země česká... - domov můj...



7 státních znaků naší země.. :

- Malý znak
- Velký znak
- Státní hymna
- Prezidentská standarta
- Pečeť
- Státní vlajka
- Státní barvy (modrá, bílá, červená

ps: korunovační klenoty už né.. protože nejsme už království asi od roku 1918 nebo 1960.. přesný údaj nevím.. a já sem vždy podporoval, aby tady bylo zase království.. a né republika.., páč tady chci mít krála.. a vidět zase využití korunovačních klenotů všech v praxi.. než aby se zase měli někde nedej bože v truhle prášit než na sluníčku a něčí hlavě jako třeba sv. Václava na koni slunit..

Nejvýznamnější osobnosti a zajímavosti ČR..
Jára Cimrman (1830 zhruba.. - 1914 první sv.v. ... - ???)
- tato osoba je smyšlená, ale jedná se o český ideál, génius a všeuměl.. . Vyhrál anketu o největšího Čecha i před Karlem IV. a Janem Amosem Komenským. Jedná se o člověka, který miluje vše české.., například české pivo, kritizuje v zahraničí jejich piva, že stále to sou břečky a není nad české.., dále zdraví všechny české významné osobnosti pár minulých století.. kolem roku tak 1888. A ptá se jen na české.. malíře, spisovatele, hudebníky a jakmile zazní nějaký cizinec, v tom století nejčastěji Němec, třeba Bach, Schiller nebo nwm kdo, tak říká, ne to byl Němec, a hned třeba přejde na Bedřicha.. D, Smetanu, Dvořáka, Máchu, Komenského, mr. Jana Husa, Nerudu, Hálka atd.. Prostě miluje vše české.. . Skoro všude byl a kvůli manželce naopak by nejel nikam a radši zůstal doma v Čech(ách).. . Byl i ve Francii, se kterou naše země měla v minulosti dobré vztahy, mimo to má skoro totožnou vlajku i politiku skoro.., ale on sám se prý i cítil více Čechem.. a ačkoliv byl 0 ženatý i..


Karel IV. (1316-1378), korunován 1346
- pojem sám o sobě.. Jako patron francouzského krále a dosazených slavných Lucemburků na českém trůně se stal brzy skoro českým vlastencem zde rozeným a udělal toho mnoho i pro český stát, zejména pro Prahu. Založil Karlovu univerzitu, Karlův Most, Karlštejn, Nové Město Pražské, korunovační klenoty, řídil, vylepšoval a úspěšně rozšiřoval český stát, byl i římským císařem a vládl slavně, dokud Čechám, dokud nezemřel na zápal plic.


kupec Sámo - 7. století žil, vládl
- francký kupec, ten nám tady všem vládl.. ), založil nám první ustálený státná útvar.., slavně odrazil i germánské Franky a další nájezdníky, sjednotil nás.. českou zemi a bojoval za nás. Sic proto, že jeho vozy přepadávali banditi, ale i to se počítá a stal se naším vůdcem a dost mocným, dokonce tak, že ho museli uplatit, aby toho nechal, nebo by ještě porazili i je, jádro nepřítele nebo se stal až příliš mocným i v náš prospěch a to jen kvůli tomu, že byly přepadávány jeho kupecké vozy..


Jan Amos Komenský (1592-1670)
- no prostě velká kapacita, skoro génius.. Ucelil učení, ač je česká řeč složitostí hned 2. na světě za Číně, za čínskými znaky, je tomu fakt, jsme hned 2. za ní ve složitosti řeči.. , tak z jeho moudrých pouček, které i sepsal do knih, se učí celý svět, tzv. škola hrou, Brána jazyků otevřená, od batolete až po stáří a smrt.. atd.. i jak se chovat k dítěti, když roste a mnoho dalšího..


Mr. Jan Hus (1370-1415)
- asi náš největší borec.. D. Boje za víru jsou jedny z nejkrvavějších a nejsjednotitelejších.. , dnešní džíhádisté ze Sýrie by mohli vyprávět, nebo sami křesťané s křížovými výpravami, ale největší důkaz o církvi samotné snad dokládá exorcismus, vymítání ďábla a zlých duchů, což i bylo snad potvrzeno už i jako fakt.. D, že to tak je nebo existuje.. což je jedním slovem v háji, že to musí tohle dokázat nebo dokazovat.. no ale tedy k němu.. . Přel se s církví.. kvůli špatnostem, chtěl se přiklonit k pravému světlu.. a díky tomu vedl krvavé a úspěšné boje pro českou zem, nebo né spíš on, ale jeho nástupci.. fanatici.., následovatelé..

- boje byly jedny z nejslavnějších husitských válek, tam česká zem, holý lid drtil i doslova naprosto skvěle vybavené rytíře s brněním i zbraněmi, luky, kuše, a ti vycvičení válečníci naprosto utíkali i bez boje, jen co slyšeli husitské trubky, rohy a já nevím jaké jiné muziky té doby.. a to pocházeli s velkého státu i díky té bojovnosti hojně s nadno v bitvě padali.. . Těžko hledat slavnější bojovnější inspiraci.. protože i po 2. světové válce nebo od 2. světové války Česko nebojovalo.. . Náš národ se ujal ve světě jako zlodějů.. dávali i cedule dokonce s nápisem: Češi nekraďte v zahraničí.. a už dlouho neplatili jak švýcarské, tak zlaté české ručičky a nebo že je bohatý jako Čech.. , což ani né tak dávno zpívali i sami Němci..


Jiří z Poděbrad (1420-1471) - vládl od 1458 ... 12 let, dožil se 50 let..
- v mých očí pravý český král, snad ještě slavnější i než Karel IV. protože to byl fakt čistokrevný český král, z českého lidu jako jediný.. dosazený z tzv. domácí šlechty panského dvoru, který nám vládl. Taky už jen ten obličej.. a to že pocházel z lázeňského města.. se mi vždy vybaví fontány a sluncem zalité město a kůň taky vyskakujíc jak sv. Václava u fontány, skvělý pán a panovník.. Udělal toho spoustu co mohl pro Česko, Čechy a jinak dával do toho i srdce vždy, zaručeně už jen proto, že nebyl dosazenou loutkou, měl spory z Matyšem Korvinem, ale ho raději nejmenujme.. po dobu, co byl on králem se měla Česká země asi nejlépe.. dával si i dost záležet a to se samozřejmě nelíbilo ostatním..

Dále bylo co mě tak napadá po husitských válkách Velkomoravská říše (9. a pozdější století..), co se bojům vyrovnala husitům.. Její území bylo skoro celé východní Česko.., část Polska.. na severu, Jižního.., část nebo celé Slovensko až po část Maďarska zasahovala.. a nejsem si jistý, jestli už i tu po Jaderské nebo Severní moře.

Jo a taky Přemysl Otakar II. byl hodně slavný náš panovník, no je jich hodně, na mnohé se ani nedostane, vzal sem ty mnou nejvýznamnější, i když některý je v něčem větší, lepší atd.. ale tak nějak obsahem a šířkou. Ovládali jsme za dob Marie Terezie i Severní Německo až po Severní moře, naše země měla hranice, tzv. teď už německé Holstein a Slesweig (Holštýnsko a Šlesvicko) úplně na Severu Německa skoro až jak je Hamburg , to jsme drželi.. , pak to nějak podělala..

Dále kvůli ostatkům sme dobyli už nevím za koho, nebudu hledat, nechce se mi.. , ale asi zas nějakýho toho Přemysla, jež byli taky hodně slavní.. Hnězdno.. které nám uloupilo ostatky, tak Češi šli a dobyli to. Jinak Polsko v té době ani skoro nebylo nic.., žádný ucelený státní prvek nebo něco významného nějaká země přímo na obdělávaní půdy. Dá se říct, že náš stát je slavnější, jen jaksi menší nebo i vyspělejší, oni spíše zemědělničí a jsou hodně věřícími, snad jak Brazílie..

Pak se naši lidé proslavili hlavně za dob 2. světové války, né za vlast, tam byli zbabělci.. ale za cizí, jako letci Francouzského a Anglického odboje jejího Veličenstva.. Další největší sláva Čechů byla za 1. světové války, kdyby byla po Německu připravena Českosloveské legie flotila, jejíž počet mužů byl zhruba 500.000 lidí činil.. jež v té době se mohl rovnat Německu, nebo byl téměř totožný... takže bylo naplánováno a jakmile Německo v 1. světové válce prohrávalo a prohrálo, že jakmile se do toho vloží i tato naše legie, jež se shromažďovala dost hojně i v Rusku vznikaly Československé prapory.., tak že celý svět bude mít problém a opravdu v té době 1914 nebo 1918 to byla jedna z největších armád a Československá po té německé byla hodně a hlavně PRÁVEM obávaná.. . Jen stačil dát povel a Češi by to na území zničených Němců i samotnými Němci to už jen jak lavina všechno dobyli a posmetli snad ještě drtivěji i než Německo samotné. Všechno bylo připravené, jen jaksi ten rozkaz pak už nepřišel, asi jako že měla být 3. světová tam někde v zálivu, ve studený válce, kdyby někdo něco s jadernými hlavicemi stiskl, nebo v poslední možné chvíli se vše neuklidnilo a v pravý čas.. , 1985 Ronald Reagan a další, kritický bod.. , ale rozmysleli si to..

Pak už mě jen napadá, že sme byli ve 30 leté válce 1., fáze česko-falcká, jo a ještě ty osobnosti, Dobrovský, Jungman, dále pokračoval.., ale to jak na bitevní poli moravském naši králi padli, nebo se někde v bažinách utonuli, snad toho Lucemburka Jana 1310, otce Karla IV. bych ještě vyzdvihl, že i celý slepý s 0 oky bojoval za nás, jako hrdina v bitvě víc než kterýkoli jiný vlastenec.. a to, že sme přišli o přístup k moři.., nebo to, že po Stavovském, Staroměstském povstání bylo 27 českých hlav pánů sťato, popraveno a rozeseto na polí neznámo kde po bitvě na Bílé hoře 1620 snad také né, až na jejíchž bojovnost, jež jejich bitva z opevnění trvala asi 1 hodinu.. Ale stále jsme ještě na tom dopadli i líp, než Poláci, jež jak havarovalo jejich celé prezidentské letadlo relativně nedávno, všichni zesnuli.., celá jejich polská vláda.., tak to jak po odporu válce 2. světové Německu byli jejich naprosto všichni jejich inteligenti, učitelé, vědci, vůdci popraveni do jednoho, asi 40.000 celého státu a hodně poslánu i do dolů nebo konc. táborů..

Previous article:
Obrana Vlasti.. (9 years ago)

Next article:
Navýšení počtů, naše počty (9 years ago)

E-Sim
Free strategy browser game.
This server is closed

 160+ Countries
 ~40k active users
 15 seconds to register

About the game:


USA as a world power? In E-Sim it is possible!

In E-Sim we have a huge, living world, which is a mirror copy of the Earth. Well, maybe not completely mirrored, because the balance of power in this virtual world looks a bit different than in real life. In E-Sim, USA does not have to be a world superpower, It can be efficiently managed as a much smaller country that has entrepreneurial citizens that support it's foundation. Everything depends on the players themselves and how they decide to shape the political map of the game.

Work for the good of your country and see it rise to an empire.

Activities in this game are divided into several modules. First is the economy as a citizen in a country of your choice you must work to earn money, which you will get to spend for example, on food or purchase of weapons which are critical for your progress as a fighter. You will work in either private companies which are owned by players or government companies which are owned by the state. After progressing in the game you will finally get the opportunity to set up your own business and hire other players. If it prospers, we can even change it into a joint-stock company and enter the stock market and get even more money in this way.


In E-Sim, international wars are nothing out of the ordinary.

"E-Sim is one of the most unique browser games out there"

Become an influential politician.

The second module is a politics. Just like in real life politics in E-Sim are an extremely powerful tool that can be used for your own purposes. From time to time there are elections in the game in which you will not only vote, but also have the ability to run for the head of the party you're in. You can also apply for congress, where once elected you will be given the right to vote on laws proposed by your fellow congress members or your president and propose laws yourself. Voting on laws is important for your country as it can shape the lives of those around you. You can also try to become the head of a given party, and even take part in presidential elections and decide on the shape of the foreign policy of a given state (for example, who to declare war on). Career in politics is obviously not easy and in order to succeed in it, you have to have a good plan and compete for the votes of voters.


You can go bankrupt or become a rich man while playing the stock market.

The international war.

The last and probably the most important module is military. In E-Sim, countries are constantly fighting each other for control over territories which in return grant them access to more valuable raw materials. For this purpose, they form alliances, they fight international wars, but they also have to deal with, for example, uprisings in conquered countries or civil wars, which may explode on their territory. You can also take part in these clashes, although you are also given the opportunity to lead a life as a pacifist who focuses on other activities in the game (for example, running a successful newspaper or selling products).


At the auction you can sell or buy your dream inventory.

E-Sim is a unique browser game. It's creators ensured realistic representation of the mechanisms present in the real world and gave all power to the players who shape the image of the virtual Earth according to their own. So come and join them and help your country achieve its full potential.


Invest, produce and sell - be an entrepreneur in E-Sim.


Take part in numerous events for the E-Sim community.


forum | Terms of Service | Privacy policy | Support | Wikia | Alpha | Luxia | Primera | Secura | Suna | Epica | Versa | Chimera | esim political game
Play on